24 lata na rynku - zaufaj doświadczeniu!

 

 

 

Oferty nieruchomości
O firmie
Zakres usług
Informacje, porady
Kalkulator kosztów
Zgłoś ofertę
Linki
Kontakt
 

NIERUCHOMOŚCI - INFORMACJE, PORADY

 
 

Prowizja 2-3% plus VAT - "Dlaczego tak dużo?"

 

To częste pytanie pojawiające się na ustach klienta biur nieruchomości.
"Za co? Za znalezienie nieruchomości bądź klienta? Przecież sam mogłem sobie z tym poradzić"
I poniekąd macie Państwo rację - możecie sobie z tym poradzić sami.
Ale zadajmy sobie pytanie - po co? Czy nie lepiej zająć się swoimi sprawami, zarabiać pieniądze, korzystać z rozrywek, wyjść z żoną, czy mężem do kina, teatru, czy na party do znajomych, wyjechać na wakacje, albo robić co tylko się zechce zamiast tygodniami śledzić ogłoszenia, czy kilkudziesięciu osobom oglądającym Waszą nieruchomość tłumaczyć, gdzie zamieniliście rurkę od ogrzewania, gdzie się zatkał odpływ, a Wy naprawiliście, jacy są sąsiedzi, jakie otoczenie, kiedy mieliście nadpłatę za ciepła wodę i jak rozmawiać z panem Kaziem - dozorcą, by był miły.
Po to macie swojego pośrednika.
Te wszystkie sprawy opowiecie tylko jeden raz, a Wasz przedstawiciel przekaże to potencjalnym klientom. Z punktu widzenia klienta widoczne są tylko dwa zdarzenia. Przyjęcie zlecenia przez pośrednika i podpisanie umowy sprzedaży, kupna lub najmu, co zresztą wiąże się z wypłatą wynagrodzenia. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Klient nie musi znać kulis pracy pośrednika. Dla klienta liczy się efekt końcowy, bo przecież po to przyszedł do biura, by sprzedać, bądź kupić nieruchomość. Drodzy Państwo. Chcielibyśmy Państwu przedstawić to, co robimy, gdy Wy swobodnie możecie żyć swoim życiem, nie obciążając się sprzedażą lub zakupem nieruchomości. Od zgłoszenia do finału jest ogromnie długa droga. To ciągłe poszukiwanie, setki wykonanych telefonów, miliony kilobajtów na naszych komputerach, to próby dopasowania prezentacji, by obu stronom odpowiadały godziny. To dziesiątki ogłoszeń w prasie, w mediach elektronicznych. I co najważniejsze - to nasza wiedza i nasze długoletnie doświadczenie. To setki godzin  kursów, dziesiątki godzin warsztatów uczących zawodu, to kilkumiesięczne przygotowanie prawne uwieńczone niezwykle ciężkimi egzaminami państwowymi, na których trzeba mieć naprawdę olbrzymią wiedzę, by osiągnąć ten wymarzony cel - otrzymać licencję zawodową i zostać wpisanym do rejestru pośredników. Zapewne nikt z nas nie chciałby pracować za darmo. My - pośrednicy też. Za naszą pracę chcemy otrzymywać adekwatne do naszych działań wynagrodzenie. Wielu ludzi weszło do tego zawodu, widząc w nim łatwy zarobek. Nic bardziej mylącego. Większość z nich porzuciła już dawno pośrednictwo, zajęła się pracą, która przynosi znacznie łatwiejszy dochód, bez angażowania swoich środków finansowych.
Zważcie, Drodzy Państwo, że na zachodnich, bardziej doświadczonych i mających ponad pięćdziesięcioletnią tradycję rynkach nieruchomości, pośrednicy pobierają wynagrodzenie w wysokości 6% od strony sprzedającej. 
I wreszcie najważniejsze - przychodząc lub dzwoniąc do biura nieruchomości macie Państwo tę pewność, że ktoś zadba nie tylko o Wasz komfort, ale również będzie stał na straży Waszych pieniędzy

 
<< Powrót
   

Copyright © 2007-2014 Consulting Obsługa Nieruchomości