24 lata na rynku - zaufaj doświadczeniu!

 

 

 

Oferty nieruchomości
O firmie
Zakres usług
Informacje, porady
Kalkulator kosztów
Zgłoś ofertę
Linki
Kontakt
 

NIERUCHOMOŚCI - INFORMACJE, PORADY

 
 

Dlaczego warto podpisać umowę na wyłączność przy sprzedaży nieruchomości?

 

Umowa na wyłączność to porozumienie, w którym klient zobowiązuje się przekazać do sprzedaży czy wynajmu swoją nieruchomość tylko jednemu, wybranemu licencjonowanemu pośrednikowi. Zazwyczaj umowa na wyłączność jest umową terminową, w zależności od rodzaju oferty, od sześciu miesięcy w górę. Poznańskie Stowarzyszenie Pośredników popiera zawieranie umów na wyłączność, jako nowoczesną i bardziej efektywną, niż umowy typu otwartego, formę współpracy pomiędzy klientami a pośrednikami. Taki system z powodzeniem funkcjonuje już na rozwiniętych i dojrzałych rynkach nieruchomości w Europie Zachodniej i w Ameryce. 

Podpisanie umowy na wyłączność gwarantuje:

-

Odpowiedzialność tylko jednego pośrednika za losy Twojej nieruchomości 

 

Kontaktujesz się z pośrednikiem znanym Ci z imienia i nazwiska, który dobrze zna Twoją sytuację. Wiesz, że w Waszym wspólnym interesie jest przeprowadzenie transakcji jak najszybciej i jak najbezpieczniej. Tym samym unikasz dzwoniących do Ciebie anonimowych pośredników, którzy zabierają Ci sporo czasu. Unikasz również przechodzących przez Twój dom pielgrzymek przypadkowych klientów.

-

200 procentowe zainteresowanie pośrednika Twoją nieruchomością 

 

Z pewnością nikt z nas nie chciałby pracować bez jakiejkolwiek gwarancji wynagrodzenia za podejmowane działania. Tym bardziej, że wybór zawodu pośrednika to obecnie kosztowna i czasochłonna nauka, kilkumiesięczne terminowanie, potwierdzone trudnym, pozytywnie zakończonym egzaminem.  Gwarantowana umową na wyłączność prowizja jest więc w oczywisty sposób motorem do intensywnej pracy Twojego pośrednika. 

-

Lepszą reklamę 

 

Coraz trudniej sprzedać mieszkanie ponieważ stopniowo nasz rynek mieszkaniowy stał się rynkiem kupującego. Pośrednik wiedząc, że jako jedyny posiada daną ofertę, może bez obaw przeznaczać wyższe nakłady na reklamę w prasie i katalogach firmowych.

-

Oszczędzasz czas  

 

Podpisujesz umowę tylko z jednym biurem, a zatrudniasz jednocześnie wszystkich pośredników działających w MLS-ie (pośrednik ma obowiązek niezwłocznie wprowadzić ofertę do systemu MLS).
Umowa na wyłączność jest umową terminową, co zmusza Twojego pośrednika do intensywnej pracy nad ofertą. Tylko w MLS- ie pośrednik ma szansę dotrzymać terminu.

-

Oszczędzasz pieniądze

 

Nie ponosisz dodatkowych kosztów reklamy swojej nieruchomości, a masz gwarancję, że jest ona szeroko reklamowana. Dostęp do systemu MLS i wgląd do zamieszczonych tam ofert mają wszyscy użytkownicy Internetu. Zwiększa to liczbę potencjalnych klientów, a tym samym przyspiesza transakcję. Ponadto pośrednik wiedząc, że ma zagwarantowane wynagrodzenie, może bez obaw przeznaczać wyższe nakłady na jej reklamę w prasie, katalogach firmowych i Internecie. Może też reklamować ofertę w sposób otwarty: podając jej adres, umieszczając w reklamach zdjęcia, stawiając tablice przed nieruchomością, zgłaszając nieruchomość do katalogów i portali internetowych.
Jesteś zobowiązany do zapłaty prowizji tylko jednemu biuru nieruchomości i nie ryzykujesz, że kolejne upomną się o wynagrodzenie za pracę włożoną w promocję Twojej oferty. To Twój pośrednik ma obowiązek podzielić się prowizją z drugim pośrednikiem reprezentującym stronę Kupującą.

-

Twoi klienci mają pewność, że oferta jest opisana zgodnie ze stanem faktycznym

 

Pośrednik przed wprowadzeniem oferty ma obowiązek dochowania szczególnej staranności w sprawdzeniu oferty i sporządzenia jak najdokładniejszego opisu.

-

Zachowujesz komfort

 

Współpraca z profesjonalnym pośrednikiem zapewnia Ci większy komfort. Wiesz, że Twój pośrednik robi wszystko, żeby jak najszybciej i najlepiej sprzedać Twoją nieruchomość. Dzięki informacjom dostępnym tylko dla członków MLS –u Twój pośrednik stanie się Twoim doradcą – będzie mógł wykorzystać archiwum przeprowadzonych już transakcji, wskazać Ci trendy rynkowe oraz pomoże ustalić najkorzystniejszą, realną cenę.
System MLS kształtuje polski rynek nieruchomości na wzór rynków zachodnich, gdzie nieruchomości sprzedają się w znacznie krótszym czasie. To właśnie zawieranie umów na wyłączność umożliwia pośrednikom współpracę na partnerskich warunkach, co pozwala uniknąć dodatkowych komplikacji wynikających na przykład z konfliktów rodzących się w przypadku nieuczciwej konkurencji.

 

 

 

<< Powrót

   

Copyright © 2007-2014 Consulting Obsługa Nieruchomości